Pályaválasztás akár külső mentorokkal

2020.02.20.

Középiskolásoknak nincs könnyű helyzete, mert meg kell hozni olyan döntést, hogy

mi szeretnék lenni, ha nagy leszek

Sokszor kell mindezt úgy tenni, hogy igazándiból a munka világát, a lehetőséget nem ismerik a diákok.

A lehetőségeket, saját képességeket érdemes minél hamarabb felkutatni, hogy könnyebb legyen a választás, még akkor is ha a jövőben már - szerencsére - nem lesz kőbe vésett dolog, hogy az élet végéig ugyanazt a szakmát kell választani. Sok lehetőség van már most is pályaválasztás módosítására esetleg akár teljes más szakma kitanulására.

A középiskolai rangsorban kiváló helyen szereplő Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium tanulói is részt vehettek egy ilyen foglalkozáson nemrégen.

Legyen nálatok is minél több pályaválasztási előadás

Lehetőség van külső tanácsadók, akár fiatalokból álló csapat meghívására is, akik segítenek az önismereti és a pályaválasztási feladatokban. Tavaly év végén mi is voltunk egy ilyen napon a Konnekt Egyesület szervezésében.

Még több hasznos információ

Friss és érdekes információkért kövessetek minket a Facebook oldalunkon és az Instagramon vagy iratkozz fel hírlevelünkre regisztrációkor!

Intézményajánló