Csillagjáró Fejlesztőház

Csillagjáró Fejlesztőház

Fejlesztő
Kezdd a ikonokra kattintva és nézd meg a Csillagjáró Fejlesztőház rendelkezésre álló információit!

Alapozó terápia
Hallási figyelem tréning (AIT/FST)
Homloklebeny tréning
Iskolatáska – iskola előkészítő foglalkozás
Nild terápia

Youtube csatorna - nincs információnk, add meg!    Weboldal    Facebook oldal - nincs információnk, add meg!    Email cím    Telefon

Alapozó terápia
#alapozó
Ajánlott életkor: 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
Az Alapozó terápia egy idegrendszert serkentő mozgásos terápia, ahol a csecsemő- és kisgyermekkori mozgásfázisokon visszük át újra az idegrendszert, így keresve meg az elakadás helyét és építünk ki új idegi kapcsolatokat.

A csecsemőkori mozgások építik ki azokat az idegpályákat, amik az írás, olvasás és számolás elsajátításánál nélkülözhetetlenek. Azoknál a gyermekeknél, akik nem vagy nem elég ideig gyakorolták be ezeket a mozgásokat (pl. kúszás, mászás), ezek az idegpályák nem épülnek ki, vagy nem elég gyors rajtuk az információáramlás. Emiatt figyelmetlenek, fáradékonyak, lassúak, s van akinél magatartási problémák merülnek fel. Az Alapozó terápia nekik ajánlott, de mivel erősíti az idegrendszert, minden gyereknek használ.
Megkésett és/vagy hibás beszédfejlődésnél
Mozgás koordinálatlansága esetén
Figyelemzavaros gyermekeknél
Idegrendszeri éretlenségnél
Diszlexia és
Alaki diszgráfia esetén
Hallási figyelem tréning (AIT/FST)
#hallás, figyelem
Ajánlott életkor: 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
A Tréning alkalmazható gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt, a következő esetekben:

Beszédészlelési probléma
Beszédészlelési zavar
Hallászavar
Megkésett beszédfejlődés
Hallási túlérzékenység (fájdalmas hallás, túlhallás)
Halláscsökkenés ill. -károsodás
Figyelemzavar
Diszlexia
Diszgráfia
Autizmus
Down-szindróma
A módszer az egész személyiségre hat, ezért javítja
a viselkedés problémákat
a vizuális észlelést
az alak-háttér megkülönböztetést
a szerialitást
Homloklebeny tréning
#homloklebeny
Ajánlott életkor:
Gyakran előforduló panasz akár gyermekünkkel, akár magunkkal szemben, hogy:

elfelejtünk dolgokat
nem jutnak eszünkbe a megfelelő szavak
nem tudjuk a lényeget kiemelni a szövegből
nehezen tartjuk be az időkorlátokat
több dologra, egyszerre, nem tudunk odafigyelni
nem megy a szorzótábla az idegen szavak vagy egy vers megtanulása
nehezen dolgozzuk fel a kudarcokat
nincs már kedvünk semmihez
A homloklebeny vagy más néven frontális lebeny agyunk “számítógépe”.

Itt történik a mozgások összerendezése, a beszédképzés, a figyelem, a koncentráció, a munkamemória. Ez a központja a végrehajtó funkcióknak, a problémamegoldásnak, a tervezésnek, szervezésnek, de ez a központja az előrejelzésnek és a gondolati rugalmasságnak is. Ugyanígy az érzelmek, a motiváció, a személyiség, az agresszió kontroll, az ítéletalkotás és az önmonitorozás képessége is hozzá tartozik.

A gyermekek tanulási stratégiájának kialakítása a 3. osztálytól válik fontossá. Egyre többet kell tanulni, Már nem elég “csak” elolvasni a szöveget, azt már érteni is kell. Meg kell fogalmaznunk saját gondolatainkat. Fel kell használni a korábban megtanultakat, új környezetbe kell helyezni őket. Ez önmagában is nehéz, hát még ha problémáink is vannak.

Iskolatáska – iskola előkészítő foglalkozás
#iskola előkészítő
Ajánlott életkor: 5,6,7
Iskola-előkészítőnket az iskolakezdés előtt álló óvodások számára hoztuk létre, azzal a céllal, hogy támogassuk ezt a folyamatot.

Nem tanítunk! Viszont fejlesztjük, támogatjuk és erősítjük azon képességeket, amelyek a tanuláshoz elengedhetetlenek. Mindezt játékkal, mesével, sok mozgással, manuális tevékenységgel, a gyerekek életkorához és érdeklődéséhez igazítva, fokozatosságra törekedve.

Figyelembe vesszük, hogy a gyerekek egyéni érési ütemben fejlődnek, így differenciáltan, egyénre szabott módszerekkel alakítjuk ki a foglalkozásokat, amelyeket öt fő terület köré építünk:

Mozgásfejlesztés
Beszédészlelés és – értés fejlesztése
Kognitív képességek fejlesztése
Társas viselkedés fejlesztése
Grafomotorika fejlesztése
Nild terápia
#nild
Ajánlott életkor: 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
A NILD Terápia a különböző tanulási/kognitív képességeket fejlesztő, terápia, 5 éves kortól. Óvodás, iskolás és felnőtt szinten, így felső korhatár nincs.

Neve a National Istitute for Learning Development kezdőbetűiről kapta. 1975 óta 27 országban alkalmazzák és a kutatási eredményeket folyamatosan beépítik. A NILD neuropszichológiai háttere az az elmélet és tapasztalat, hogy az emberi agy nyitott a változtatásra, fejlesztésre egész életünk folyamán.

A módszer fejleszti az olvasási és anyanyelvi készséget, a szövegértést, a matematikai készséget. Segítséget nyújt az információ befogadásában, feldolgozásában és különböző stratégiákat ad a problémák megoldására.
Csillagjáró Fejlesztőház városában, kerületében található többi hasonló foglalkozást nyújtó helyek összehasonlítása.