Pingvin Óvoda és Bölcsöde

Pingvin Óvoda és Bölcsöde

Óvoda
Kezdd a ikonokra kattintva és nézd meg a Pingvin Óvoda és Bölcsöde rendelkezésre álló információit!

Óvodánkat, 1981-ben alapította Pege Zsóka, még a XII. kerületi Böszörményi úton.

Rövidesen kevés lett a hely a fokozatosan növekvő igények miatt, ezért a Gellért hegyre, majd jelenlegi helyére költözött.

A Normafa közelében 500nm területen 3, célszerűen felszerelt csoportszobával, egyéni és kiscsoport foglalkoztatóval, konyhával, a szükséges egyéb helyiségekkel és 200nm tornateremmel rendelkezik.

A saját játszóudvar használata mellett, amit 2012-ben bővítettek, rendszeresen kirándulnak, túráznak az óvodások, szerencsés környezetüket minél jobban kihasználva.
Manó csoport
Mini csoport
Süni csoport
Teddy bears csoport

Youtube csatorna - nincs információnk, add meg!    Weboldal    Facebook oldal - nincs információnk, add meg!    Email cím    Telefon

Manó csoport
#óvoda
Ajánlott életkor: 3,4
Ebben a csoportban 3-4 éves gyerekekkel foglalkozik 2 óvónő és 1 dajka.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermeknek szeretetteljes légkörben, érzelmileg gazdag mindennapokat teremtsünk, így biztosítva számukra a testi, lelki, szellemi fejlődést.

Sokat mozgunk magánovink jól felszerelt, tágas tornatermében, ahol a gyermekek életkorának megfelelő mozgásformákat teszünk lehetővé. A családias hangulat kialakítása mellett nagy szerepet kap az egyéni fejlesztés, valamint az anyanyelvi nevelés (mondókák, versek, dalok) és az önállóságra nevelés.

Magánóvodánk saját angol nyelvű programjának bevezetésére ebben a csoportban is sor kerül. Budapest 12. kerületében a Normafa környéke jó lehetőséget nyújt a természet felfedezéséhez, nem lehet elég korán kezdeni a túrázást, ezen a jó levegőn!
Mini csoport
#bölcsöde
Ajánlott életkor: 2,3
A gyermekek naponta 4 étkezést kapnak. A csak a délelőttöt nálunk töltő gyermekek 3 étkezést. (reggeli, tízórai, ebéd) A menü összeállításánál fontos szempont az alapanyagok frissessége, változatossága és egészségre gyakorolt hatása. Nagyon fontos, hogy gyermekeink egészséges és változatos élelmiszereket fogyasszanak!
Süni csoport
#óvoda, iskola előkészítő
Ajánlott életkor: 6
Valós igény hívta életre speciális iskola előkészítő csoportunkat, amelynek két fontos célja az átmenet biztosítása az óvoda - iskola között, és a gyermekeink megóvása a felkészületlenségből eredő kudarctól. Olyan készségek és képességek megalapozása, mélyítése, amellyel a sikeres iskolakezdés garantált.

Teddy bears csoport
#óvoda, angol
Ajánlott életkor: 4,5,6
Szeretetteljes, derűs légkörben várjuk óvodásainkat. Jellemzően az angol nyelv preferenciája érvényesül. Tekintettel a gyermekek egyéni képességeire és a célzott iskolaválasztásra, figyelmet fordítunk a magyar nyelvű szövegértésre is.

A gyermekek fejlődésének nyomon követése, a tapasztalatok megosztása a szülőkkel, feltétele az eredményes iskolára való felkészítésnek. Minden gyermekről fejlődési naplót vezetünk.

A gyermekek beszédkészségét logopédus méri fel és fejlesztését segíti szükség szerint.

Jól felszerelt csoport szobánkban, a sok játék mellett dalolunk, mesélünk, verset mondunk, bábozunk és sokféle kézműves technikával ismerkedünk

Hiszünk, a család mellett az óvoda, meghatározó szerepében, amely a gyermekek alapos megismerésével kezdődik és motivált, játékos ismeretátadással valósul meg.

Magánóvodánk egyedülálló oktatási nevelési módszerének köszönhetően, a gyermekek képességeit differenciáltan fejlesztjük. Az oldott játék mellett a rendszeres foglalkozásoknak köszönhetően fejlődik a gyermekek mozgáskészsége, megismerő képessége és intellektuális képessége. A Pingvin Óvodában eltöltött óvodás évek után a gyermekek könnyedén kezdhetik meg tanulmányaikat, bármelyik magyar és angol nyelvű iskolában.
Pingvin Óvoda és Bölcsöde városában, kerületében található többi hasonló foglalkozást nyújtó helyek összehasonlítása.