Csiperke Angol-Magyar óvoda és családi bölcsöde

Csiperke Angol-Magyar óvoda és családi bölcsöde

Óvoda
Kezdd a ikonokra kattintva és nézd meg a Csiperke Angol-Magyar óvoda és családi bölcsöde rendelkezésre álló információit!

Székesfehérvár csendes, kertesházas, tömegközlekedéssel és gépkocsival egyaránt jól megközelíthető részén található a Csiperke Angol-Magyar Óvoda és Családi Bölcsőde.

Intézményünkben kis létszámú csoportokban, tapasztalt óvodapedagógusok, gondozónők, és speciálisan képzett angol nyelvtanár, a játék eszközeivel, egyéni bánásmóddal fejlesztik a gyerekeket.

12 hónapostól 3 éves korig családi bölcsődénkbe, 2,5 éves kortól iskolakezdésig óvodánkba várjuk a gyermekeket.

A családi bölcsődébe járó gyerekeknek 2,5 éves kortól óvodai integráció lehetséges.

Tanév közben a gyermekeknek és a szülőknek szóló programokat tartunk az óvodában.
Bölcsöde
Óvoda

Youtube csatorna - nincs információnk, add meg!    Weboldal    Facebook oldal    Email cím    Telefon
Aranyló Napraforgó Alapítvány

Bölcsöde
#bölcsöde
Ajánlott életkor: 1,2
Családias, kényelmes és biztonságos a belső kialakítás. Nyugodt pihenést biztosító szobákban, sok-sok játékkal várják a gondozók a gyerekeket. A szobatisztaság eléréséig pelenkázó asztal, majd mini wc és mini kézmosó áll rendelkezésre. Árnyas, biztonságos kertünk télen-nyáron kitűnő hely a szabadtéri játékokhoz.

A délelőtt folyamán elhivatott gondozónő és angoltanár gondozza a gyerekeket, előzetesen kidolgozott heti- és napirend alapján. Nagy hangsúlyt helyezve, hogy a játékon keresztül ügyességük egyénileg fejlődhessen. Az angoltanár csak angolul beszél (eszik-iszik, játszik, mondókázik, sétál) így észrevétlenül ivódik a kis fejekbe a mindennapi nyelvhasználat.

A napközis csoportba 1 éves kortól 3 éves korig fogadunk gyerekeket, és elsősorban azoknak a csemetéknek ajánljuk:

akiknek a szülei dolgoznak vagy elfoglaltak, és napközbeni felügyeletük nem megoldott
akik igénylik már a gyermekközösséget, élvezik az irányított foglalkozásokat, de nem járnak bölcsődébe
akik óvodakezdés előtt állnak – óvodai életre előkészítő jelleggel
akik szülei fontosnak tartják a korai nyelvoktatást, de gyermeküket nem tudják gyermek nyelvtanfolyamokra hordani
#óvoda
Ajánlott életkor: 3,4,5,6
A gyerekek korának megfelelően minden nap van magyar nyelvű fejlesztő foglalkozás (testnevelés, környezetismeret, rajz, ...stb.). A kis létszámú csoport kiváló lehetőség arra, hogy az óvónéni a gyerekekkel egyéni képességeiknek megfelelően foglalkozzon és nap, mint nap sikerélményekkel gazdagítsa a csemetéket.

Az angol tanár néni csendespihenőig csak angolul beszél - énekel, eszik-iszik, játszik, sétál, mosdót használ, fogat mos - a gyermekekkel. Így a mindennapi nyelvhasználat észrevétlenül rögzül a kicsi fejekben. Csilla néni a magyar nyelvű program tematikájához igazodva állítja össze a dalokat, mondókákat, verseket, játékokat.

Hetente egyszer angol órát tartunk.

A gyerekek már az első év második felében elkezdenek egyszerű, rövid mondatokat használni angolul. Mire iskolába mennek, az élet minden területén (a saját szintjükön) megértenek mindent, s vérmérsékletüktől függően - ki bátrabban, ki félénkebben - ügyesen kommunikálnak angolul.
Csiperke Angol-Magyar óvoda és családi bölcsöde városában, kerületében található többi hasonló foglalkozást nyújtó helyek összehasonlítása.