Szewa - Szentrendrei Magántanuló Csoport

Szewa - Szentrendrei Magántanuló Csoport

Kezdd a ikonokra kattintva és nézd meg a Szewa - Szentrendrei Magántanuló Csoport rendelkezésre álló információit!

A Szewa általános iskolás-korú, vegyes korosztályú gyerekek kb. 20 fős, demokratikus közössége, melyet hétfőtől péntekig, iskolaszerűen vehetnek igénybe.
A csoport teret ad az egyéni szabadság kibontakoztatásának, melyet a csoport tagjai -gyerekek és tanárok- a heti rendszerességgel tartott demokratikus gyűlésen, a fórumon keresztül (is) gyakorolnak. A résztvevők itt vitatják meg a közösség hétköznapjait érintő ügyeket, és itt hozzák meg a közös döntéseket.
A gyerekek a közösségben elfogadásban és megbecsülésben a saját útjukat járják, önbizalomra és magabiztosságra tesznek szert. A közösségi léten keresztül olyan készségeket fejlesztenek, mint a kommunikáció, az együttműködés, az empátia. Képessé válnak, hogy saját szabadságukat felelőséggel éljék meg és tiszteletben tartsák mások szabadságát is. A szabadság tehát nem azt jelenti, hogy mindent szabad!
A csoport legfőbb célja az egyénben rejlő értékek kibontakoztatása és a közösségi lét gyakorlása, csak ezeket követik a tanulmányok.
A gyerekek a felnőtekkel közösen határozzák meg a koruknak, érdeklődési körüknek megfelelő tanulási célokat. Ez arra sarkallja a gyerekeket, hogy az érdeklődési körüknek megfelelően tanuljanak, ami hosszútávon alapozza meg a tanulási motivációt.
A tanulásban a hangsúly a kutatáson, a felfedezésen, a tapasztalati tanuláson van.
A gyerekek szabadon választhatják meg, hogy részt vesznek -e az órákon. Az önkéntesség fenntartja és megerősíti a tudás elsajátítására való belső motivációt és az önálló tanulás képességét. Egyúttal lehetőséget teremt arra, hogy a tanulás alapja a gyermek természetes kiváncsísága maradjon, és örömmel vegyen részt a tanulócsoport életében.
A csoportban nincs felmérés, minősítés, osztályzás, hacsak a gyerekek nem akarják.
Mivel közösségünkben a fókusz nem az alaptanterv által megszabott tárgyi ismeretek átadásán van, ezért ezen tudás megszerzésében csak részben tudjuk segíteni a gyerekeket. A középiskolai felvételire való felkészülés szinte biztosan a csoporton kívüli plusz erőfeszítéseket kíván majd a gyerekektől (és szüleiktől), ehhez igyekszünk minden támogatást megadni (pl. magántanárok közvetítése, a délutáni különórákhoz helyszín biztosítása).
A gyerekek valamely iskolában magántanulói státusszal kell, hogy rendelkezzenek, hiszen a Szewa nem oktatási intézmény.
A Szewa a Duna partján működik, a gyerekek sok időt töltenek a szabadban. A Szewában a természet természetes.

Youtube csatorna - nincs információnk, add meg!    Weboldal    Facebook oldal - nincs információnk, add meg!    Email cím    Telefon

Ajánlott életkor: 6,7,8,9,10
Szewa - Szentrendrei Magántanuló Csoport városában, kerületében található többi hasonló foglalkozást nyújtó helyek összehasonlítása.