Legjobb általános iskolák 2020

2021.01.28.

Idén már 4. alkalommal készítettük el számotokra a Legjobb általános iskolák összeállításunkat, amely ebben az évben 2428 iskolát tartalmaz az ország egész területéről.

A korábbi évekhez hasonlóan az utolsó 5 év kompetencia eredményeit néztük át és több százezer adatot dolgoztunk fel.

TOP 10 Általános Iskola

Az idei összeállításban a Szabó Magda Angol-Magyar Kéttannyelvű Általános Iskola jelentős előnyre tett szert az iskolák sorrendjében, de megőrizte kiemelkedő eredményeit a Ibolya Utcai Általános Iskola is.

1. Szabó Magda Angol-Magyar Kéttannyelvű Általános Iskola

2. Ibolya Utcai Általános Iskola

3. Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

4. Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

5. Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

6. Városligeti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

7. ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola Telephelye

8. Budenz József Általános Iskola és Gimnázium

9. Virányos Általános Iskola

10. Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola Ének-zene Tagozatos Általános Iskolája

Az idei évben bevezettünk egy új pöttyös kategóriát. Ennek lényege, hogy az összeállított Legjobbiskola Index pontszám alapján 9 egyenlő részre osztottuk az iskolákat és így helyeztük el a pöttyös kategóriájukba. Az egyes kategóriákban nem egyenlő az iskolák számának eloszlása.

Stabilan jól teljesítő iskolák

Általános iskolák esetében kiemelkedő eredménynek számít az évek óta stabilan jó eredmény elérése, hiszen az iskolai körzet tanulói kerülnek be az iskolapadba. Összeállításunkban olyan iskolákat találsz, ahol az eredmények minden évben az országos átlag felettiek és a nincsenek évről-évre nagy különbségek.

Stabilan jól teljesítő iskolák összeállítást itt éred el!

Feltörekvő iskolák

Büszkék lehetünk a listában szereplő iskolákra és környezetükre, hiszen évek óta folyamatosan javul az eredményük.
Az eredmények nem minden esetben kimagaslóak, de látszik, hogy évről-évre tesznek azért, hogy jobb oktatást kapjanak az oda járó gyermekek.

Folyamatosan javuló teljesítményű feltörekvő iskolákat itt találod!

Kiemelkedő pedagógiai eredmény

Az Oktatási Hivatal által készített "Kiemelkedő teljesítményű iskolák" riport alapján azok az iskolák, ahol a legtöbb esetben volt kiemelkedő a pedagógiai teljesítmény az adott társadalmi összetétel és előzetes tudás figyelembevételével.
A lista összeállításánál azokat az iskolákat vettük figyelembe, ahol legalább 2 évben matematika és szövegértés terén is elérték az eredményeket.

Kiemelkedő pedagógia eredmény válogatásunk.

Segíts Te is! Ne feledd értékelni saját intézményedet!

Jelöld be kedvencnek saját intézményeiteket és kattints az értékelő csillagokra. Gyűjts pontot az intézménynek és magadnak is! Minden kérdés megválaszolása 1 pontot ér, ha szöveges értékelést is írsz azzal 10 pontot szerezhetsz!
Nézd meg hogy áll az iskolád a pontversenyben, legyetek Ti az elsők!

Még több hasznos funkció

Regisztrálj felhasználóként és iratkozz fel hírlevelünkre is!
Kövessetek minket a Facebook oldalunkon és az Instagramon!

Intézményajánló