Erasmus+ pályázati lehetőségek szakképzés, köznevelés és felnőttoktatás területén

2021.06.02.

Szívesen kipróbálnád a DreamShaper-t de nem tudod még hogyan finanszírozd az online projektpedagógiai eszközt az intézményed számára? Ismerd meg az Erasmus+ partnerségi együttműködés lehetőségeit és fejleszd iskolád módszertani eszköztárát, akár nemzetközi együttműködés keretein belül. Az együttműködés célja az oktatási intézmények képzési és oktatási minőségének fejlesztése, jó gyakorlatok kiépítése, cseréje.

Pályázz a DreamShaper közreműködésével!

A DreamShaper nemzetközi kapcsolatainak köszönhetően, képes bevonni nemzetközi oktatási intézményeket akár Portugáliából vagy Spanyolországból. A pályázatokat szakképzési, köznevelési és felnőttképzési kategóriában lehet leadni, az alábbi nemzeti és ágazati prioritások alapján:

Horizontális prioritások

Szektorspecifikus prioritások

1. Szakképzés

• A szakképzés hozzáigazítása a munkaerőpiaci igényekhez
    • A szakképzés vonzerejének növelése
    • A minőségbiztosítás javítása a szakképzésben
    • Nemzetköziesítési stratégiák kidolgozása és végrehajtása a szakképzési szolgáltatók számára

1. Köznevelés

• A tanulási hátrány, a korai iskolaelhagyás és az alapkészségek alacsony szintű ismerete elleni küzdelem
    • A nyelvoktatás és -tanulás átfogó megközelítésének előmozdítása
    • Az érdeklődés és a kiválóság előmozdítása a természettudományok, a technológia, a műszaki tudományok és a matematika (STEM) területén, a „STEAM” (természettudományok, technológia, műszaki tudományok, művészetek és matematika) megközelítés
    • Magas színvonalú koragyermekkori nevelési és gondozási rendszerek kialakítása
    • A tanulási eredmények elismerése a határokon átnyúló, tanulási célú mobilitás résztvevői számára

1. Felnőttképzés

• A felnőttek számára elérhető magas színvonalú tanulási lehetőségek elérhetőségének javítása
    • A felnőtt tanulókat támogató oktatók és más felnőtt tanulási/oktatási szakemberek kompetenciáinak bővítése és fejlesztése
    • A minőségbiztosítás szerepének erősítése a felnőtt tanulásban
    • Az Erasmus+ népszerűsítése a lakosság körében nemzedékeken átívelően

Nemzeti szintű prioritások

Tapasztalt pályázó intézmények részére ideális a nagyobb volumenű “Partnerségi együttműködés”, kevesebb tapasztalattal rendelkező, első pályázók számára pedig a “Kis léptékű együttműködés” lehet ideális. Az elnyerhető támogatási összeg az első esetben 100.000 - 400.000 EUR, második esetben pedig 30.000 – 60.000 EUR.

A pályázat leadási határideje: 2021. november 3, 12:00

A DreamShaper előre definiált projekt alapú feladatainak és kihívásainak köszönhetően, olyan kulcskompetenciák fejleszthetőek, mint problémamegoldás, kreativitás, mérlegelő gondolkodás, amelyek a 21.sz. munkaerőpiacán elengedhetetlenek. Az eszköz képes módszertani újítások bevezetésére, a tanárok és diákok digitális írástudásának fejlesztésére, illetve bizonyos ágazatok vonzóbbá tételére. Széles körben elérhető az intézmények számára, hiszen web alapú felépítésének köszönhetően, bármilyen okos eszközről könnyen alkalmazható. A fentiek alapján tehát a beazonosított célok és prioritások jelentős része teljesíthető a DreamShaper online projekt alapú eszköz bevonásával.

További információk: https://erasmusplusz.hu/

Vedd fel velünk a kapcsolatot, hogy pályázati segítséget kaphassál: