legjobbiskola TOP 100

legjobbiskola TOP 100

Legjobb eredményű iskolák

Szeretnénk bemutatni azokat az intézményeket, ahol jelenleg a legjobb eredményeket tudják elérni a gyermekek.
A kiemelkedő kompetencia és érettségi eredményeket elérő iskolák mellett azokat az is megjelöltük, ahol évről évre azon dolgoznak a pedagógusok és munkatársak, hogy jobb eredmények születhessenek.

Több különböző szempont alapján válogattunk az iskolákból, figyelembe véve több évre visszamenőleg az eredményeket.
Az egyes kategóriákra kattintva nézhetitek meg az eredményeket, ahol az iskola nevére kattintva megtaláljátok az adatlapjukat és még sok izgalmas információt!

Legjobb eredményű iskolák
Kompetencia méréseken legjobban teljesítő általános iskolák.
Az összeállításnál a matematikai és szövegértés eredményeket kombinálva vettük figyelembe, felhasználva a legutolsó mérések eredményei mellett a korábbi éveket is.

Feltörekvő iskolák
A feltörekvő iskolák azok, amelyek évek óta javuló eredményeket mutatnak az egyes kompetencia felméréseken.
Ezek az eredmények nem minden esetben kimagaslóak, de látszik, hogy az intézmények évről-évre tesznek azért, hogy jobb oktatást kapjanak az oda járó gyermekek.

Kiemelkedő pedagógiai eredmény
Az Oktatási Hivatal által készített "Kiemelkedő teljesítményű iskolák" riport alapján azok az iskolák, ahol a legtöbb esetben volt kiemelkedő a pedagógiai teljesítmény az adott társadalmi összetétel és előzetes tudás figyelembevételével.

Stabilan jól teljesítő iskolák
Évek óta megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó iskolák. Általános iskolák esetében ez kiemelkedő eredménynek számít, ahol a körzet tanulói kerülnek be az iskolapadba.