Online oktatási tippek és trükkök vesztegzár idejére

2020.03.17.

Most, hogy testközelbe került a koronavírus és online tanul mindenki, esély van arra, hogy az oktatás területén is közeledjünk a 21. századhoz néhány egyszerű megoldás segítségével.
Ötleteinkkkel kimondottan azoknak szeretnénk segítséget nyújtani, akik teljesen kezdők a távoktatás terén. Az ismertetett ötleteknél vannak fejlettebb, fizetős és kompexebb megoldások is, de számunkra most a gyors, ingyenes és egyszerű kezdés a fontos!

Online oktatás vesztegzár idején

A munka sok új technika megismerésével, tanulással jár a tanárok, diákok és a szülők számára is.

Meg kell ismerni ezeket az eszközöket, ki kell kísérletezni, hogy működik és mire lehet használni, mire pedig nem. Nem szabad megijedni, ha elsőre nem megy, sokan ellenkeznek vagy egyszerűen nem törődnek vele. Az idő és a kitartás meghozza az eredményt!

Olyan megoldásokat fogunk mutatni amelyek ingyenesek vagy általánosságban rendelkezésre áll mindenkinek.

Ez az oldal amolyan gyűjtőoldalként, tartalomjegyzékként fog működni. Minden egyes megoldást külön fogunk bemutatni Nektek!

Iratkozzatok fel facebook oldalunkra és kövessétek az ötleteket napról napra!

Ötletjegyzék

Feladatok átküldése diákoknak az interneten nem csak email-en keresztül.

Online Tanterem Google Classroom módra

Videós oktatás, file megosztás, csevegés: Microsoft Teams bemutatása.

Online testnevelés fitness alkalmazás segítségével: most akár spárgázni is megtanulhatsz!

Informatikai segítség távolról, ha nem boldogulsz az eszközökkel.

Még jön több ötlet, gyere vissza!

Ha pedig már elég a tanulásból

Egy klasszikus olvasnivalóval kezdjük, ahonnan a cikkgyűjteményünk nevét is vettük: Rejtő Jenő: Vesztegzár a Grand Hotelben.

Lazításnak egy kis történelmet ajánlunk laza kötetlen stílusban a Tökéletlen Történelem vicces videóival!

Még jön több látni- és olvasnivaló, gyere vissza vagy böngéssz a book24.hu könyvei között!

Még több hasznos információ

Friss és érdekes információkért kövessetek minket a Facebook oldalunkon és az Instagramon.
#iskolaidegenvezető #maradjszépenotthon